přeskočit k navigaci »

PANORAMA JE „SILNÉ“ HŘIŠTĚ

06.12.2016

do: 06.12.2016 zaszeregowane w kategorii: Napisali o nas | autor: Michael Terech MA (Hons) in Land | komentarze: 0

 

V Golf Digestu C&S napsal o našem nejnovějším dítěti článek i Andrej Halada. Krásný. A tak se o jeho část moc rádi podělíme:

POHLED GOLF DIGEST C&S - PANORAMA JE „SILNÉ“ HŘIŠTĚ


"Co všechno se mi na kácovské Panoramě líbilo? Velkou devizou je zdejší prostor. Mnohotvářný a různorodý, někdy dramatický, jinde les a intimita, pak volná, mírně zvlněná plocha, sem tam i blízkost stavení a chat. Dole u Sázavy, na devítce River je to zase jiné: rovina s vodou a skály vystupující z řeky. Devítky Meadows a Forest jsou kopcovitější, obě mají dvě vizuálně ohromující tříparové jamky, hrané dlouze či prudce dolů – šestka na Meadows stojí jako osamocený velikán a hraje se přes rokli a sedmička na Forest nabízí panoramatický pohled na celý sázavský říční meandr. To jsou jamky, které si bude každý pamatovat.

Osobně bych našel i jiné Best of. Třeba prostorově oddělená dvojice jamek č. 4 a 5 na Forestu, která kombinuje vznešenost výšky a volnost vrcholu. Tady je dobré chvíli přestat hrát a jen tak posedět u výhledů... Líbil se mi i rovinatý konec Meadows (jamky č. 8 a 9), kde hraje celý vzdušný prostor okolo klubovny včetně budovy samotné. Ta patří z architektonického hlediska k nejhezčím golfovým stavbám v republice.

Jaké kombinace devítek hrát? Délky ze žlutých jsou 5778 m, 5557 m a 5441 m – kromě prvně zmíněné varianty, což je Meadows + Forest, jde tedy spíše o kratší hřiště, s ideální délkou pro rekreanty. Některé jamky jsou těžší, mnohé však kratší a lze tu snadněji docílit dobrého výsledku. Třeba na pár čtyřparech vyloženě stačí jen dvě železa po sobě. Nejčastěji se bude asi využívat River u Sázavy a jedna z těch devítek, které jdou vzhůru. Tahle kombinace se nabízí hlavně proto, že dvojité stoupání by bylo náročné. Nicméně lesně-luční variantu Meadows+Forest bych rozhodně nevylučoval, je mimořádná. V Česku takový profil jinde nenajdeme. Ten pocit, kdy už něco v nohách máte a pak vystoupáte ke stožáru na čtyřce Forestu, tam si můžete konečně oddychnout a rozhlížet se... Když to vezmete autíčkem, bude to herně příjemnější a praktické, jenže pěšky to bude víc prožité.

Je vidět, že Libor Jirásek, hlavní z celkem tří tvůrců designu, je svým zaměřením i krajinný architekt, protože tohle hřiště pracuje s přírodním prostorem živě a místy i nečekaně. A také: Krásný strom má mnohdy přednost před prázdnotou a herní trivialitou. Někdo architektonické řešení některých jamek přijme, jiný se může trochu ošívat. Celkově bych však řekl, že Panorama je „silné“ hřiště s duší, na které také hráč rozhodně nezapomene."

Zdroj: HALADA, Andrej. PANORAMA JE "SILNÉ" HŘIŠTĚ. Golf Digest C&S. 2016, (11), 79.

 
 

Kliknij wybrane zdjęcie, aby powiększyć.

 

« dalsze aktualności z kategorii: Napisali o nas

« powrót do listy aktualności

 

Aktualności

Profilový článek Libora Jiráska v časopise Golf Digest

(05.11.2017 | kategoria: Napisali o nas | Ing. Libor Jirásek)

Česká golfová architektura nedávno oslavila úspěch – Panorama Golf Resort se stal Stavbou roku Středočeského kraje. Katalyzovalo to zájem... kontynuować czytanie

 

Sedín - trefa do černého

(23.10.2017 | kategoria: Napisali o nas | Ing. Libor Jirásek)

Trefa do černého? Trochu mi to připomíná filmovou klasiku Kořeny (The Roots), ale nechci zlobit, tak jen pozitivně: ano, Sedínem jsme se... kontynuować czytanie

 
 

Kategoria: pravidla soutěže | Články | Environment | Napisali o nas | Aktualności

 

lista wszystkich postów »

AKTUALNOŚCI